Przedszkole Miejskie
im. Kubusia Puchatka
w Karlinie

Żłobek Miejski
w Karlinie

Światowy Dzień Ziemi w Żłobku i Przedszkolu

Międzynarodowy Dzień Ziemi przypada na 22 kwietnia. To święto jest szczególnie uroczyście obchodzone na całym świecie. To właśnie jest czas, aby zastanowić się jak chronić nasz wspólny dom, naszą planetę – ZIEMIĘ! Warto pomyśleć, jak pomóc Pani Ziemi, aby była zdrowa, piękna i czysta. Święto to ma na celu budowanie proekologicznych postaw w społeczeństwie oraz budowanie wspólnej odpowiedzialności za Ziemię. Nasze przedszkole nigdy nie zapomina o ekologii. Wobec tego, kochane przedszkolaki, przypomniały sobie zasady, których należy przestrzegać, aby chronić środowisko naturalne. W działalność naszej placówki są na stałe wpisane działania ekologiczne poprzez systematyczne zbieranie zużytych baterii, plastikowych nakrętek oraz segregowanie makulatury. Co roku w naszym przedszkolu odbywa się akcja sprzątanie świata, w której przedszkolaki biorą udział z pełnym zaangażowaniem! Światowy Dzień Ziemi obchodzimy uroczyście tak też było w tym roku. Efekty naszych wysiłków możecie Państwo podziwiać na poniższych fotografiach.

Accessibility Toolbar