Przedszkole Miejskie
im. Kubusia Puchatka
w Karlinie

Żłobek Miejski
w Karlinie

Akcja Sprzątania Świata

Wrzesień to miesiąc, w którym jak co roku włączamy się do akcji ,,Sprzątania Świata”. Przedsięwzięcie jest dla dzieci atrakcyjną, aktywną formą edukacji ekologicznej. To realna lekcja ochrony środowiska, dzięki której uczymy się bardziej przyjaznego stosunku do naszej planety. Dlatego 21. września dzieci z Przedszkola Miejskiego i Żłobka również dołączyli do akcji. Dzielne i pełne zapału przedszkolaki wraz z wychowawcami wyruszyły na wielkie porządkowanie ogrodu i terenu wokół przedszkola. Wszyscy uczestnicy akcji otrzymali rękawiczki ochronne i plastikowe worki na śmieci. Mamy nadzieję, że doświadczenie zdobyte podczas Akcji Sprzątanie Świata zaowocuje w przyszłości dobrymi i ekologicznymi nawykami, wzbudzą w dzieciach wrażliwość emocjonalną oraz odpowiedzialność za własną przyszłość i stan środowiska naturalnego.

Accessibility Toolbar