Przedszkole Miejskie
im. Kubusia Puchatka
w Karlinie

Żłobek Miejski
w Karlinie

Wyjazd do Piekarni

Dnia 20.10.2021r. dzięki uprzejmości właścicieli Piekarni „Drzewiańska” znajdującej się w Koszalinie, dzieci z grupy Prosiaczki miały okazję zwiedzić piekarnię i poznać zawód piekarza. Podczas wycieczki dzieci miały możliwość zobaczyć jak wygląda piekarnia od środka. Z wielkim zainteresowaniem przyglądały się pracy piekarzy, poznały etapy powstawania pieczywa oraz produkty potrzebne do jego wypieku.  Piekarz opowiedział jak wyrasta ciasto, przedstawił etapy powstawania pieczywa. Przedszkolaki zobaczyły duże maszyny niezbędne do pracy piekarza. Największe wrażenie wywarł na przedszkolakach piec do wypiekania i wielkie łopaty do wkładania pieczywa. Na zakończenie każdy uczestnik został poczęstowany ciepłą bułeczką a do przedszkola zabraliśmy przepiękny dedykowany chleb.

Przedszkolaki oraz wychowawczynie serdecznie dziękują Pani Alicji Zienkiewicz, piekarzowi panu Piotrowi oraz wszystkim pracownikom piekarni za okazaną gościnność i  miłą atmosferę.

Accessibility Toolbar