Przedszkole Miejskie
im. Kubusia Puchatka
w Karlinie

Żłobek Miejski
w Karlinie

Tydzień Książki

W ostatnim tygodniu października Nasze Przedszkole realizowało Tydzień Książki dla Dzieci pod hasłem ” Bajki Naszych Rodziców”. Każdego dnia dzieci miały do zrealizowania gry i zabawy. W poniedziałek w starszych grupach pojawił się fragment utworu literackiego „O psie który, jeździł koleją” natomiast w młodszych grupach – wiersz „Kundel Bury”.Na zakończenie wszystkie grupy wykonały pracę plastyczną różnymi technikami. Na zajęcie wtorkowe został przygotowany film „Jak powstaje książka”. Pojawiły się zagadki, taniec z książką oraz układanie puzzli. Środa zainspirowała nas do przeniesienia się w bajkowy świat Piotrusia Pana, dzieci uważnie wysłuchały fragmentu bajki, na zakończenie wykonały prace plastyczną 3D. W czwartek nasze przedszkole zmieniło się w teatr gdzie zostało wystawione przedstawienie kukiełkowe pt. „O rybaku i złotej rybce” – zadaniem dzieci w tym dniu było stworzenie sylwet bohaterów z bajki, które zostały wykorzystane w teatrzyku. Piątek został poświęcony pięknej baśni, którą każdy dobrze zna…. „Kopciuszek”. Celem dzieci w tym dniu było stworzenie pięknej dyniowej zakładki do książki. Tydzień był bardzo owocny, jeśli chodzi o prace jaką wykonały dzieci. Na dowód tych słów wstawiamy zdjęcia. Dziękujemy Wszystkim Dzieciom i Paniom za zaangażowanie w realizację zadań.

Accessibility Toolbar