Przedszkole Miejskie
im. Kubusia Puchatka
w Karlinie

Żłobek Miejski
w Karlinie

Wycieczka Prosiaczków i Żabek do lasu

Żabki i Prosiaczki z naszego przedszkola wybrały się na wycieczkę do lasu, gdzie czekali na nich leśnicy, miłośnicy przyrody pani Ania i pan Kamil z nadleśnictwa Gościno. Głównym celem wizyty w lesie było przybliżenie przedszkolakom środowiska przyrodniczego, jakim jest las oraz zapoznanie dzieci ze zwierzyną i roślinnością tam występującą. Przedszkolaki wyruszyły na spacer leśnymi dróżkami. Dzieci poznawały przyrodę patrząc, słuchając i dotykając. Obserwowały las, który kryje w sobie wiele ciekawych tajemnic. Poznały różnorodność szaty roślinnej lasu: drzewa iglaste, liściaste, krzewy, mchy i runo leśne. Słuchały odgłosów lasu, a do kącików przyrodniczych zbierały “skarby”, które znalazły w lesie. Dzieci nauczyły się prawidłowego zachowania w lesie, by nie ucierpiała leśna przyroda. Zrozumiały znaczenie lasu dla ludzi i zwierząt. Doświadczyły, że las to źródło świeżego powietrza. Dzieci spędziły miło czas na świeżym, zdrowym powietrzu w otoczeniu pięknej, malowniczej przyrody leśnej. Serdecznie dziękujemy pracownikom Nadleśnictwa Gościno za wspaniałe przyjęcie naszych grup. 

Accessibility Toolbar