Przedszkole Miejskie
im. Kubusia Puchatka
w Karlinie

Żłobek Miejski
w Karlinie

Wkrótce nowy rok przedszkolny

Drodzy Rodzice,

Przypominamy, iż rok przedszkolny rozpoczyna się 1 września. Tego dnia przyprowadzacie Państwo „normalnie” dziecko do wyznaczonej grupy.

Pierwszy dzień w nowym miejscu to dla dzieci bardzo duży stres, a uroczyste otwarcie wprowadzałoby tylko dodatkowe zamieszanie. Pasowanie na przedszkolaka dla najmłodszych grup jest organizowane później, kiedy dzieci już oswoją się z nową sytuacją. 

Jeśli tylko jest taka możliwość przez pierwsze dni warto odbierać dziecko nieco wcześniej. Dziecko ma wtedy szansę w łagodniejszy sposób przyzwyczaić się do zmian. Jeśli obiecamy dziecku, że będziemy np. po obiedzie, to koniecznie trzeba czekać na nie w przedszkolu już w trakcie jego posiłku. Nie wolno się spóźnić, bo maluch poczuje się oszukany i następnym razem już nam nie uwierzy.

Spacer, lody, kino, a przede wszystkim wspólna zabawa to dobry pomysł po przyjściu z przedszkola. Można podkreślić, jak się cieszysz, że malec był dzielny, pochwalić za ładną zabawę. Dobrze jest znaleźć w jego zachowaniu coś pozytywnego – nawet jeśli popłakiwał, ucieszyć się, że pozwolił koledze pobawić się swoją zabawką. Zachowaj tylko umiar i nie obiecuj dziecku,  że od jutra wszystko się zmieni i już będzie wspaniale. Bo nie od zaraz tak będzie. Do tego potrzeba jeszcze troszkę czasu.  Ale warto poczekać.

Pierwszego dnia nie zapomnijmy zabrać ze sobą do przedszkola uśmiechu, dobrego humoru oraz obuwia zmiennego dla dziecka.

Do zobaczenia !

Accessibility Toolbar