Przedszkole Miejskie
im. Kubusia Puchatka
w Karlinie

Żłobek Miejski
w Karlinie

Gminna Olimpiada Sportowa Przedszkolaków

27.01.2023r. w karlińskiej Homanit- Arenie odbyła się Gminna Olimpiada Sportowa Przedszkolaków. Organizatorami wydarzenia byli Przedszkole Miejskie im. Kubusia Puchatka oraz Regionalne Centrum Turystyki i Sportu. Celem spotkania było integrowanie grup przedszkolnych z całego obszaru gminy, zachęcanie dzieci do aktywności ruchowej oraz wzbogacanie przeżyć poprzez szlachetne współzawodnictwo. Olimpiadę zainauguruje uroczyste przekazanie „znicza olimpijskiego” przez Panią Dyrektor Przedszkola Miejskiego Grażynę Borkowską oraz Panią Prezes RCTiS Emilię Filipowicz. Dzieci z całej gminy wzięły udział konkurencjach sportowych o charakterze zimowym. Przedszkolaki toczyły śnieżne kule, jeździły sankami, grały w hokeja, przechodziły przez lodową obręcz i zamieniały się w rzeźby z lodu. Zadanie specjalne otrzymało również jury – dorośli musieli rozpalić w kominku. Na zakończenie wszyscy uczestnicy otrzymają słodki poczęstunek.

Accessibility Toolbar