Przedszkole Miejskie
im. Kubusia Puchatka
w Karlinie

Żłobek Miejski
w Karlinie

Dzień Księżniczki

25 Maja 2023 r. nasze przedszkole wzięło udział w przedsięwzięciu, pod hasłem przewodnim: „Dzień Księżniczki – Dzień bez telefonu komórkowego, bez komputera”. Inicjatorem tego wydarzenia było HOMANIT ARENA – Regionalne Centrum Turystyki i Sportu.

Nasze przedszkolaki miały za zadnie pokolorować ilustracje przedstawiające ich ulubione postacie bajkowe, między innymi piękne księżniczki. Jak zwykle stanęły na wysokości zadania. Część naszych podopiecznych wykonała prace w domowym zaciszu, gdzie mogli poczuć się wyjątkowo i celebrować swoją indywidualność jako księżniczka lub książę. To był czas, kiedy dzieci mogły rozwijać swoją wyobraźnię, a także spędzić czas z rodziną. Dzieci kolorowały również w przedszkolu, pod opieką swoich pań ,które dzielnie wspierały w realizacji zadania.

Dzień bez telefonu i komputera pozwala na głębszą refleksję i zanurzenie się w otaczającym nas świecie. Możemy wyjść na spacer, poczytać książkę, zagrać w gry planszowe lub po prostu porozmawiać z bliskimi. To doskonała okazja do odkrycia nowych pasji i zainteresowań. Ważne jest, aby docenić to, co mamy wokół nas. Czasami technologia może nas odciągnąć od prawdziwych relacji i piękna świata. Dlatego dzisiaj postanowiliśmy dać sobie przerwę od tego cyfrowego zgiełku i skupić się na naszym wewnętrznym rozwoju.

Zachęcamy wszystkich do dołączenia do nas i świętowania Dnia Księżniczki w ten niekonwencjonalny sposób. Niech to będzie czas spędzony z bliskimi, czas na odkrywanie siebie i innych. Może nawet odkryjemy w sobie nowe talenty i możliwości.

Serdecznie dziękujemy Wam, kochane dzieci i drodzy rodzice, za dołączenie do naszego wydarzenia i zaufanie, jakim nas obdarzyliście. Cieszymy się, że mogliśmy stworzyć magiczne wspomnienia dla Waszych małych księżniczek i książąt.

Accessibility Toolbar