Przedszkole Miejskie
im. Kubusia Puchatka
w Karlinie

Żłobek Miejski
w Karlinie

Plener ekologiczny

4. października grupy Kłapouszki oraz Pszczółki w Regionalnym Centrum Turystyki i Sportu „Homanit-Arena” wzięły udział w warsztatach ekologicznych pod hasłem Bądź świadomy, działaj zgodnie z zasadami 5R (tłumacząc z języka angielskiego: ODNAWIAJ, OGRANICZAJ, WYKORZYSTUJ, SEGREGUJ, KOMPOSTUJ). Przedszkolaki podczas zajęć utrwalały podstawowe zasady segregowania odpadów, dowiedziały się na czym polega recykling oraz dlaczego warto ograniczać ilość produkowanych odpadów w ich własnych domach. Zdobytą wiedzę najmłodsi mieli okazję przetestować w praktyce. Wraz z nauczycielami dzieci stworzyły zabawki z różnorodnych materiałów, które dla wielu posłużyłyby jako odpady. Przedszkolaki spisały się na medal, a w nagrodę po licznych aktywnościach skorzystały z zabawy w Małpim Gaju.

Accessibility Toolbar